01/09/2024 09:36 Martina Šedá
Hokejové hvězdy zářily v O2 areně: Voráčkův tým triumfoval nad Pastrňákovým, výdělek šel na charitu Foto: Profimedia

V O2 aréně se v sobotu konal exhibiční hokejový zápas, v němž se proti sobě postavily týmy, které vedli David Pastrňák a Jakub Voráček. Pro Voráčka to byl zvláštní okamžik, protože se na led vrátil po dvouleté pauze. Jeho radost byla o to větší, když jeho tým nakonec porazil ten Pastrňákův výsledkem 8:5.

V sobotu se v O2 aréně uskutečnil atraktivní hokejový zápas, jehož hlavními hvězdami byli Jakub Voráček, jenž se po dvou letech vrátil na led, a David Pastrňák. Akce, které se zúčastnilo celkem 13 známých hráčů, měla charitativní rozměr - veškerý výtěžek z ní putoval na konto nadace Jakuba Voráčka, která se věnuje podpoře lidí s roztroušenou sklerózou.

Před zahájením utkání proběhla minuta ticha na počest útočníka Johnnyho Gaudreaua a jeho bratra Matthewa, kteří tragicky zahynuli při autonehodě. Po této smutné vzpomínce byla uctěna také památka hokejistů, kteří zemřeli při leteckém neštěstí v roce 2011. Poté začal očekávaný zápas, který se rychle rozběhl a diváci viděli v první třetině hned sedm gólů. Celkově padlo během celého utkání třináct branek.

Zápas byl nabitý akcí a energií. Jiří Tlustý z Voráčkova týmu zazářil hattrickem, zatímco Ondřej Beránek z Pastrňákova mužstva předvedl vynikající výkony. David Pastrňák sám přispěl dvěma góly.

V aréně panovala během celého utkání skvělá atmosféra, která připomínala atmosféru květnového mistrovství světa. Moderátor Libor Bouček opět rozproudil nadšení fanoušků svým energickým přístupem a povzbuzujícími pokřiky: „Kdo neskáče, není Čech!“

Na zápase se objevil také Karlos Vémola, který navštívil střídačku Pastrňákova týmu. Jeho přítomnost byla spojená s oceněním Tomáše Kundrátka a Michala Kempného za jejich výkony během jarního play off extraligy, kde oba hráči přispěli k vítězství svého týmu.

Zdroj: Autorský text